Farní ohlášky 4. neděle adventní

• Minulou neděli při sbírce na TV NOE se vybralo 39 652 Kč. Děkujeme.
  • Zítra budou poslední roráty pro děti. Začnou v 7:00. Zítra se také ještě bude zpovídat dle rozpisu.
  • Dnes večer v 18:00 bude na náměstí slavnostní přivítání betlémského světla. Přineste si s sebou lucerničky. Dále bude světlo k dispozici v kostele sv. Jakuba až do úterý.
  • Na Štědrý den bude ranní mše svatá v 7:00 v kostele sv. Jakuba. V 15:00 bude ve farním kostele dětská bohoslužba slova. Mše svatá pak bude půlnoční ve 24:00.
  • Na první svátek vánoční bude navíc mše svatá v 6:00 jitřní v kostele Všech svatých. Dále pak v 8:00 a v 10:00 ve farním kostele.
  • Na druhý vánoční svátek budou mše svaté ve farním kostele v 8:00 a v 10:00.
  • Na svátek sv. Jana v pátek si na mše svaté přineste s sebou víno k požehnání.
  • Příští neděli budeme slavit svátek Svaté rodiny. Mše svatá v 10:00 bude výjimečně posunuta na 10:30 a bude přenášena živě televizí Noe. Během nedělních mší svatých bude možnost obnovit manželské sliby.
  • V pátek 27. prosince v 17:00 zveme na koncert Rybovy České mše vánoční do kostela v Hodoňovicích.
  • Ve čtvrtek 26. prosince od 13:00 do 18:00 a v pátek 27. prosince od 10:00 do 18:00 jste srdečně zváni na největší výstavu Betlémů v České republice, a to do jídelny 8. ZŠ naproti tiskárny Kleinwӓchter. Ke shlédnutí je 200 betlémů, řezbáři v akci, hrají Osmaband, Frýband, Catena musica aj. Proběhne charitativní sbírka na pomoc potřebným. Více na plakátech.
  • Náš farník Ing. Václav Kotásek byl ve čtvrtek oceněn Svatým otcem papežem Františkem, který mu udělil Papežský řád sv. Řehoře Velikého s titulem rytíř řádu sv. Řehoře. Ocenění papež udělil za jeho dlouholetou práci pro diecézi. Je to radost pro celou farnost a proto blahopřejeme.
  • Tento týden byla ukončena oprava varhan v kostele sv. Jakuba. Oprava stála 56 000 Kč.

Akce katolického Lidového domu v Místku

• 31. prosince jste zváni na Silvestr 2019 v 18:00 v KLD, Děti a mládež mají vstup zdarma, zajištěn je program pro děti. Hrát bude DJ, v nabídce bude guláš, samoobslužný bar, vstupné 100 Kč (v ceně novoroční přípitek), vstupenky a místenky budou v Knihkupectví Jakub a v Lidovém domě.
  • V neděli 5. ledna 2020 v 10:15 vás zveme na Tříkrálový průvod s velbloudy. Průvod začne u farního kostela sv. Jana a Pavla a půjde až na náměstí. Průvod je organizován na podporu Tříkrálové sbírky.
  • Zájemci o Fotokurz pro začátečníky se mohou přihlásit do 6. ledna 2020 v KLD nebo u fotografky Ivany Bůžkové, která jej provází. Zahájení kurzu bude 7. ledna v 17:00 v 1. patře KLD. Proběhne 8 lekcí. Cena kurzu 1500 Kč. Více podrobností na plakátcích.