Menu

Farní ohlášky 19.1.2020

V průběhu týdne jsem se jednou k večeru procházel městem a při zpáteční cestě jsem narazil na „Mekáč“, který se nachází hned vedle nákupního centra Frýda. McDonald´s byl v pondělí večer doslova narvaný lidmi – mladými lidmi, kteří své svěží síly, možnosti a melodie mládí, rozkvétající život a prchavý čas směnili za jídlo, na kterém se domluví s automatem a o jehož kvalitě a původu by se dalo diskutovat, plytkou zábavu a pohodičku. „Nevědí – neznají,“ pomyslel jsem si a začal jsem přemýšlet, jak by mohli poznat, dozvědět se. Mnoho lidí kolem nás, zvláště pak mladých, dospívajících či dětí neví a nezná to, na čem nám tolik záleží, nesetkali se s Tím, jenž je pro nás tolik důležitý. V úryvku nedělního evangelia Jan Křtitel dvakrát vyslovuje stejnou větu ve vztahu k Ježíši, tím ji podtrhuje, zdůrazňuje: „Ani já jsem ho neznal“. Ani taková osobnost, jakou byl Jan Křtitel, neznal Krista-Život. Setkává se s ním, poznává ho totiž až na sklonku života, kdy pro něj doslova ztrácí hlavu. Jak došlo k setkání Jana s Ježíšem? Kdo koho vyhledal? Jan Ježíše? Ne… Ježíš hledá Jana stejně tak, jako hledá ty, kdo v McDonaldu „tráví“ svůj čas, život a vlastně i své žaludky. McDonald´s se řadí mezi fast food restaurace, tzn. rychlé občerstvení. „Víte, jak říká vlk běžícímu zajíci? „Fast food.“ Dobra, jež nemají nasytit náš břich, ale duši, věci, na kterých opravdu záleží, protože mají cenu, nikdy nejsou rychle a snadno dostupné. Krásný „pomalý“ týden!  Michal Krenželok, jáhen

 • V rámci Aliančního týdne modliteb bude dnes u sv. Jakuba společná bohoslužba křesťanských církví v 17:00. Zveme všechny farníky.
 • Ještě je asi 10 volných míst do Svaté země.
 • Ve čtvrtek 23. ledna zveme na faru všechny rodiče ministrantů na krátké setkání, které začne v 19:00.
 • Prosíme rodiče dětí, které se letos připravují na první svaté přijímání, aby přišli na schůzku v pátek 24. ledna v 16:00 na faru.
 • V sobotu bude v 19:00 v kostele sv. Jakuba adorace s přímluvnou modlitbou.
 • V sobotu bude ministrantská schůzka v 8:30. Každý ať si vezme sportovní oblečení do tělocvičny a také sportovní obuv na přezutí. Konec schůzky bude v 11:00.
 • Ve středu budou v 19:00 další Hovory o víře.
 • Od nového roku byla jako nová představená sester boromejek v naší farnosti jmenovaná sestra Faustyna. Přejeme hodně sil v její službě.
 • Ve čtvrtek 30. ledna v 19.00 v kostele sv. Jakuba bude Večer chval na téma: Nechat se uchvátit Jeho velikostí. Po chválách následuje přátelské posezení na faře.
 • 1. února se uskuteční 27. ples farnosti Místek v Národním domě. K tanci i poslechu bude hrát kapela – La Fiesta Band. Z programu: Taneční vystoupení Martina Prágra – účastníka Star Dance s partnerkou. Hlavní hřeb večera – Žijem si svůj Diskopříběh – 30. let republiky v hudbě a tanci 🙂 Vstupné 150 CZK, místenka v hlavním sále 20 CZK. Tombola a občerstvení zajištěno. Předprodej vstupenek  – Knihkupectví Jakub. Moc prosíme o hodnotné dary do tomboly, které prosím noste na faru nebo do Knihkupectví Jakub.

Akce katolického Lidového domu v Místku

 • Ve středu 22. ledna od 17.00v malém sále KLD proběhne beseda na téma Výchova krok za krokem, I. část (0-12 let). Besedu povede Ing. Pavel Mečkovský M.A. Vstupné dobrovolné.
 • Přijďte na kurz arteterapie, začíná 6. února v klubovně č. 11. Kurz bude probíhat každý čtvrtek od 18.00 do 19.30. Provází p. Věra Řehová, vstupné 80 Kč. Více informací na plakátcích.
 • V neděli 9. února od 15.00 v KLD zveme všechny děti na Dětský karneval. Budou soutěže, tanečky aj.
 • Karneval pro zdravotně postižené bude probíhat ve středu 19. února od 9:00 do 14:00 v KLD. Těšit se můžete na průvod masek, soutěže, tanec a zábavu, v ceně vstupu je i výborný oběd a dárek na památku. Vstupné 130 Kč. Více na plakátcích.
Štítky: