Menu

Farní ohlášky 9. února 2020

V pokročilém komunismu nebudou v ložnicích postele. Víte proč? Sportovci budou spát na vavřínech, umělci budou mít na růžích ustláno, komunisté budou bdít a ostatní budou sedět. Stejně tak v pokročilém křesťanství už nebude potřeba hlasatelů evangelia misií a příkladného křesťanského života. Z oficiálních formulářů vymizí kolonka „bez vyznání“, ze slovníků pojem „ateista“ a na nevěřícího Tomáše se navždy zapomene, protože všichni budou věřící a vůbec představa, že by někdo ve XY. století ještě mohl nevěřit bude čiré sci-fi. Zvláštní vize nebo rovnou vysněná utopie? V nedělním evangelijním úryvku Ježíš svým učedníkům říká, že mají být solí země a světlem světa. Jedli jste někdy přesolenou polévku? Svítil vám někdy někdo baterkou přímo do očí? Jedna i druhá zkušenost nestojí za to. Světla, stejně jako soli, je totiž zapotřebí jen tak akorát, a i tma má svůj význam. Jaký je poměr soli a těsta, ze kterého se připraví výtečný pokrm? Já osobně si raději něco dosolím, než abych celé jídlo odsoudil k vyhození…Ježíš možná od nás nechce tak moc, jak by se nám mohlo na první pohled zdát, a jak si to my interpretujeme. Křesťanství má být jen solí země, a ne základní matérií, světlem světa, a ne světem samotným. Má mu dodávat chuť, šmrnc a lesk, který bude fascinovat, přitahovat, a ne odpuzovat svou nabubřelostí! Mám takové tušení, že milý Pán Bůh si totiž potrpí na kvalitu, a ne na kvantitu, což je trochu rozdíl… jáhen Michal

  • Při sbírce na farní opravy se v Místku vybralo 46 126 Kč. Pán Bůh zaplať za vaši velkou štědrost.
  • Ve středu 12. února v 8:15 proběhne na faře setkání La vie Montante sk. 2.
  • Připomínáme, že v měsíci únoru nebude ve čtvrtky mše svatá na Lysůvkách. Mše svatá ve Sviadnově bude namísto středy ráno ve čtvrtek v 17:00.
  • V neděli 16. února jsou zváni všichni chlapi farnosti k modlitbě nad Božím slovem. Začátek bude v 19:30 na faře.
  • Ve středu 19. února v 9:30 na faře proběhne Setkání maminek s dětmi.

Akce katolického Lidového domu v Místku

  • Přijďte na kurz arteterapie. Kurz probíhá každý čtvrtek od 18:00 do 19:30 v klubovně č. 11. Provází p. Věra Řehová, vstupné 80 Kč. Více informací na plakátcích.
  • V neděli 9. února od 15:00 v KLD zveme všechny děti na Dětský karneval. Budou soutěže, tanečky aj.
  • Karneval pro zdravotně postižené bude probíhat ve středu 19. února od 9:00 do 14:00 v KLD. Těšit se můžete na průvod masek, soutěže, tanec a zábavu, v ceně vstupu je i výborný oběd a dárek na památku. Vstupné 130 Kč. Více na plakátcích.
  • Zveme na Masopustní maškarní veselí. Proběhne 22. února v 19:00 v KLD. Masky jsou velmi vítány. Proběhne soutěž o nejlepší masku. K tanci i k poslechu hraje kapela O.S.C.A.R.. Čeká vás velmi zajímavý a zábavný program včetně obřadu Pochovávaní basy aneb Nezapomeňme sa napít. Vstupné-s večeří, zvýhodněné je za 250 Kč. Předprodej vstupenek a místenek v Knihkupectví Jakub.

Štítky: