Pohřební obřad

Pokud si přejete poslední rozloučení se svým blízkým v některém z našich kostelů, můžete nás kdykoli kontaktovat na uvedeném telefonním čísle, abychom se domluvili na společném setkání, při kterém celou záležitost s vámi budeme řešit.

Nejprve doporučujeme kontaktovat pohřební službu, která s vámi domluví případné datum rozloučení, které poté konzultuje s námi.

Poslední rozloučení je možno udělat jak se mší svatou tak také beze mše svaté. V případě rozloučení bez mše svaté je zádušní mše svatá sloužena za několik dní po pohřbu bez ohledu na přítomnost pozůstalých. Z kostela je možno vypravit pohřeb jak do země tak také ke kremaci.

Součástí obřadu je také zajištění vhodné hudby a služby varhaníka v kostele, který rozloučení doprovází živým zpěvem.

Pokud si přejete po zpopelnění uložit urnu s ostatky zesnulého do hrobu s modlitbou a hrob nechat požehnat knězem, neváhejte se na nás obrátit.

• FESTIVAL "BOŽÍ MĚSTO"

11.4.2024